W Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON prowadzimy kurs na podesty ruchome, który przeznaczony jest dla pracowników chcących otrzymać uprawnienia UDT. Na budowach oraz przy pracach montażowych coraz częściej używane są podesty ruchome, szkolenia są niezbędne do tego, aby móc je obsługiwać profesjonalnie. W naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo kursy na podesty ruchome w kategorii I P oraz II P w tym: masztowe oraz podesty ruchome przejezdne: wolnobieżne i przewoźne samojezdne, podnośniki koszowe i podnośniki nożycowe. Pozwalają one uzyskać niezbędne uprawnienia do pracy z wszystkimi typami tych urządzeń.

Prowadzone przez nasz Ośrodek szkolenia obejmują szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktykę. Każdy kurs na podesty ruchome jest podzielony na działy, które włączają szczegółowe informacje na temat stanowiska roboczego i przepisów BHP oraz przepisów dozoru technicznego, budowy, konserwacji i obsługi urządzenia. Po zakończeniu zajęć można podejść do egzaminu UDT, aby uzyskać uprawnienia na podesty ruchome.

Rodzaje uprawnień

Prowadzone przez nas szkolenia pomagają w zdobyciu następujących uprawnień UDT:

Uprawnienia kat. I P:

  • przejezdne wolnobieżne (podnośniki nożycowe)
kurs na podesty ruchome przejezdne
Ergon podesty ruchome stacjonarne
Ergon Warszawa
podnośniki nożycowe i podnośniki koszowe
  • samojezdne (podnośniki koszowe)
  • przewoźne (pająki podczepiane pod samochód)
szkolenia na podesty - kat. I P
kursy na uprawnienia UDT
Ergon Warszawa

Uprawnienia kat. II P:

  • wiszące
  • stacjonarne
  • masztowe
szkolenia i kursy Ergon

Zastosowanie

Podesty ruchome zaliczane są do kategorii urządzeń dźwignicowych. Są one przeznaczone do podnoszenia materiałów oraz osób na daną wysokość przy użyciu platformy albo gondoli, które zawieszone są na cięgniku albo podnoszone są na dźwigniku. Podesty dzielimy na stacjonarne (znajdujące się w jednym punkcie) oraz samobieżne (poruszające się, na przykład przyczepione do samochodu). Wszystkie typy urządzeń podlegają dozorowi technicznemu.

Urządzenie podest ruchomy wykorzystuje się przede wszystkim podczas prac budowlanych, prac wykończeniowych, instalacyjnych, dekoratorskich na wysokościach. Także znajdują zastosowanie w branży reklamowej, przy pracach czystościowych oraz wielu innych dziedzinach, gdy potrzebne jest wzniesienie pracownika, wyposażenia bądź materiału na daną wysokość. W użyciu są różne podesty ruchome, uprawnienia są potrzebne na każdy typ urządzenia.

Cel szkolenia

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które zakończyły 18 lat, posiadają co najmniej podstawowe wykształcenie oraz nie mają przeciwwskazań lekarskich co do pracy na stanowisku operatora.

Szkolenie na podesty ruchome upoważnia pracownika do obsługi urządzenia na bazie zdobytej przez niego wiedzy oraz umiejętności zgodnych z daną kategorią uprawnień w stopniu gwarantującym bezpieczną eksploatację. Zajęcia przygotowują do egzaminu UDT, po którego pozytywnym zdaniu można otrzymać uprawnienia do obsługi urządzenia.

Zapraszamy do skorzystania z oferty, kursy prowadzone są regularnie, mogą być również zrealizowane we wskazanym przez zleceniodawcę miejscu i terminie. Dajemy możliwość negocjacji cen. Zachęcamy do zdobywania kwalifikacji z naszym Ośrodkiem!

 

Więcej informacji:

Nakazy i zakazy

 

Praca w pobliżu linii energetycznych

 

Bezpieczeństwo

 

Przygotowanie powierzchni

 

Bezpieczeństwo przy pielęgnacji drzew

 

Szkolenia na podesty ruchome