Uprawnienia UDT i TDTJeśli mamy zamiar obsługiwać wózki kontenerowe, niezbędne będą dla nas uprawnienia. Zwykle pracodawcy awansują pracownika na stanowisko operatora wózków wysokiego składowania i chcą, aby taka osoba miała do tego kwalifikacje. Można jednak być przygotowanym już wcześniej i zrobić kurs. Dzięki temu poszerzymy swoje kompetencje i zwiększamy swoje szanse na zatrudnienie. Szkolenie na operatora wózków kontenerowych prowadzi Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON.

Wymagania do rozpoczęcia szkolenia

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON organizuje kurs, dzięki któremu można nabyć uprawnienia operatora wózków do manipulacji kontenerami. Osoba chcąca zostać uczestnikiem szkolenia musi spełnić podstawowe wymagania. Przede wszystkim, taka osoba musi być pełnoletnia. Również powinna mieć co najmniej wykształcenie podstawowe. Poza tym, ważne jest, aby nie miała przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia tego typu urządzenia. Warto mieć prawo jazdy kategorii B, które wspomoże przy nauce operowania wózkiem. Z kolei kategoria C umożliwi uczestnikowi jazdę maszyną po publicznych drogach. Jeśli spełniamy wszystkie wymagania, bez trudu zapiszemy się na kurs.

Tematyka zajęć

Nasze szkolenie gwarantuje zarówno naukę pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym. Solidne przeszkolenie to podstawa dobrze zdanego egzaminu i – co za tym idzie – nabycia uprawnień. Oto zagadnienia, jakie poruszamy w trakcie kursu:

ZagadnienieKrótkie omówienie
Dozór technicznyUczestnik zapoznaje się z zasadami dozoru i normami prawnymi, które regulują organy – UDT i TDT.
Przewóz ładunkówZapoznanie się z parametrami przewozu.
Budowa urządzeniaKursanci dowiadują się, jak wózek kontenerowy jest skonstruowany i wiedzą, do czego służą dane przyrządy.
BHPNauka na temat przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapoznanie z czynnościami, jakie należy wykonywać przed rozpoczęciem i po zakończeniu kierowania urządzeniem.
PraktykaWykonywanie operacji na urządzeniu przez uczestników, m.in. prowadzenie wózka, przemieszczanie kontenera.

Mamy zatem pełen wachlarz tematów, które możemy poznać dzięki szkoleniu w naszym Ośrodku. Wiedza teoretyczna będzie miała swoje zastosowanie przy kierowaniu wózkiem, dlatego jest tak bardzo potrzebna. Co ważne, jest ona wymagana przez UDT i TDT. Nasza firma gwarantuje pełne przeszkolenie w tym zakresie.

Kalmar wózek kontenerowy

Egzamin

Jak już nam wiadomo, aby nabyć uprawnienia do operowania wózkiem kontenerowym, najpierw trzeba zdać egzamin. Po odbyciu wszystkich zajęć szkoleniowych można do niego przystąpić. Zwykle do egzaminu można podejść po około dwóch tygodniach od zakończenia szkolenia. Okres oczekiwania zależy od konkretnego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego. Egzamin składa się z części teoretycznej, na której wymagana jest znajomość pojęć nauczonych na kursie, oraz praktycznej – tam wykonuje się operacje na urządzeniu. Pozytywny wynik egzaminu zapewni nam nabycie uprawnień.

Co nas wyróżnia?

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON posiada doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli Państwa odpowiednio. Nauka z nami jest przyjemna i ciekawa dzięki różnym formom aktywizacji uczestników. Sprzęt, na którym przeprowadzamy kursy, jest nowoczesny. To także przyczynia się do ułatwienia jego obsługi przez kursantów. Wszystko dokładnie wyjaśniamy, a w razie potrzeby – dane zagadnienie omawiamy po raz kolejny, jeśli nie jest ono zrozumiałe. Wyżej wymienione tematy mogą zostać dowolnie rozwinięte w zależności od potrzeb naszych zleceniodawców. Szkolenie może mieć bowiem formę otwartą lub zamkniętą. Ta pierwsza oznacza, że jest dostępna dla każdego zainteresowanego i jest organizowana w terminie podanym w naszym harmonogramie. Z kolei forma zamknięta jest najbardziej dostosowana do Państwa potrzeb. Organizujemy ją dla konkretnych grup, np. z jednego zakładu pracy.

Cena

Nasz Ośrodek gwarantuje, że cena szkolenia jest konkurencyjna i korzystna dla Państwa kieszeni! Ustalamy ją indywidualnie, ponieważ dostosowujemy ją do liczby uczestników kursu. Oferujemy także rabaty dla grup zorganizowanych. Jesteśmy otwarci na negocjacje, dlatego pozostawiamy Państwu wolną rękę w tym przypadku. Kurs na operatora wózków manipulujących kontenerami prowadzimy w naszych oddziałach. Jeśli jednak wolą Państwo przeprowadzić szkolenie w swoim zakładzie pracy, nie ma problemu. Jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce na terenie Polski!

Operator urządzeń manipulujących kontenerami

Kto wydaje uprawnienia?

Zacznijmy od tego, gdzie konkretnie mamy do czynienia z wózkami manipulującymi kontenerami. Mogą one być na terenie terminali portowych i terminali kolejowych przeładunkowych. W tym przypadku uprawnienia wydaje Transportowy Dozór Techniczny. W pozostałych sytuacjach możemy się ubiegać o zaświadczenie o kwalifikacjach w Urzędzie Dozoru Technicznego. Niezależnie od tego, gdzie będziemy używali wózka kontenerowego, nabędziemy uprawnienia dzięki szkoleniu. W przypadku tych z TDT, nie jest wymagana konkretna kategoria. Charakterystyka wózków kontenerowych

Reachstakerem nazywamy taki wózek, który może przewieźć towary o wadze nawet 45 ton. Wysokość podnoszenia w tym urządzeniu może wynosić do szesnastu metrów. Wózki kontenerowe są skonstruowane tak, że wytrzymują takie ciężary. Potocznie określa się je jako “kalmary”, ponieważ Kalmar to nazwa wiodącej firmy, która produkuje tego typu urządzenia. Wózków tej marki jest najwięcej na rynku, ale funkcjonują także inne np. Konecranes. Mimo to, “kalmary” są najpowszechniejsze w transporcie przeładunkowym, dlatego też warto nauczyć się praktycznych umiejętności na tych urządzeniach.

Możemy śmiało zagwarantować – przeszkolimy Państwa w zakresie obsługi reachstakerów tak, że wiedza ta zaprocentuje w przyszłości! Czy zainteresowała Państwa ta oferta? Pojawiły się jakieś pytania? Zapraszamy do umawiania się na konkretne terminy oraz ustalenia ceny kursu!