Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON serdecznie zaprasza na szkolenia na podnośniki koszowe i podnośniki nożycowe oraz inne. Celem szkolenia jest uzyskanie niezbędnych uprawnień UDT, bez których nie można obsługiwać urządzeń. Prace budowlane, montażowe czy dekoratorskie wymagają stosowania urządzeń takich jak podnośniki nożycowe i koszowe – szkolenia są w związku z tym niezbędne, żeby realizować wszystkie czynności bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Z nami uprawnienia będą jeszcze łatwiejsze do zdobycia! W naszym ośrodku prowadzimy kursy na podnośniki koszowe i nożycowe od lat. Przeszkoliliśmy już tysiące pracowników, którzy dzięki nam zdali egzaminy UDT bezproblemowo i uzyskali potrzebne uprawnienia. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, którzy w szczegółach znają przepisy i wiedzą, jak działają podnośniki – kursy realizowane właśnie przez nas z tego powodu są zawsze pełne wartościowych informacji, które znajdują zastosowanie w późniejszych codziennych pracach. Każdy kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna porusza tematykę przepisów o dozorze technicznym, informacje o dźwignicach, w tym o podnośnikach, ich budowie oraz obsłudze, także przekazujemy informacje na temat BHP. W efekcie kompleksowo przygotowujemy do podejścia do egzaminu UDT zgodnie obowiązującymi przepisami.

Zastosowanie podnośników

Podnośniki to grupa urządzeń, które przeznaczone są do realizowania prac na wysokościach. Zgodnie z klasyfikacją do grupy urządzeń określanych mianem podesty ruchome zaliczamy także podnośniki, uprawnienia są zatem niezbędne do ich obsługi zgodnie z przepisami prawa. Najpopularniejsze z nich to podnośniki koszowe. Dzięki nim można łatwo wznosić na określoną wysokość osoby, materiały oraz wyposażenie, by prowadzić prace budowlane, wykończeniowe, montażowe, dekoratorskie, prace czyścicielskie oraz innego typu.

Urządzenia mogą być umieszczone na kołach lub samochodach – określa się je wtedy terminem podestów ruchomych samojezdnych lub wolnobieżnych. Ze względu na swoją konstrukcję urządzenia są dzielone na przegubowo-ramieniowe oraz nożycowe, a także teleskopowe. Do ich obsługi potrzebne jest uzyskanie uprawnień UDT I P.

Cel szkolenia

Szkolenia przeznaczone są dla tych osób, które ukończyły 18 rok życia, mają co najmniej wykształcenie podstawowe oraz posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora urządzenia.

Nasze szkolenie na podnośniki przekazuje niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat obsługi urządzeń zgodnie z przepisami BHP oraz przepisami dozoru technicznego. Po zakończeniu szkolenia uczestnik może podejść do egzaminu UDT, którego celem jest uzyskanie stosownych uprawnień.

Oferujemy kursy na podnośniki w konkurencyjnych cenach oraz z możliwością otrzymania rabatów dla większych grup. Również możemy zorganizować kurs w dowolnym miejscu i czasie zgodnie z życzeniami zleceniodawców. Dzięki temu, że nasze zajęcia są zawsze szczegółowo zaplanowane i bogate w teorię i praktykę, zdobycie uprawnień po ich zakończeniu jest jeszcze łatwiejsze.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług Ośrodka Doskonalenia Kard ERGON!