Zapraszamy Państwa serdecznie na kurs na suwnice do Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON. Jako Ośrodek z wieloletnim doświadczeniem zapewniamy profesjonalne wsparcie każdemu z naszych klientów – nasze zajęcia przeznaczone są zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i dla grup pracowników skierowanych przez pracodawcę. Dbamy o to, aby jakość kształcenia w ERGON zawsze była na najwyższym poziomie. Dlatego jeżeli chcą Państwo obsługiwać suwnice kurs w naszym Ośrodku będzie bardzo dobrą inwestycją w przyszłość, a dzięki niemu znalezienie pracy na stanowisku operatora będzie znacznie prostsze zarówno w Polsce, jak i na terenie Europy.

Rodzaje urządzeń i ich zastosowanie

Suwnice to urządzenia, które należą do dźwignic i są stosowane w wielu zakładach pracy, m.in. w przemyśle stoczniowym, w magazynach, składowiskach, a także w halach produkcyjnych i przemysłowych. Dzięki różnym wariantom konstrukcyjnym, suwnice mogą być indywidualnie dopasowane do określonych prac. Jednak bez odpowiednich uprawnień, nadanych przez Urząd Dozoru Technicznego, nie można nimi operować.

Warianty suwnic w zakładach pracy

W zakładach pracy najczęściej wykorzystywane są trzy rodzaje suwnic:

 • Natorowe lub pomostowe – instalowane głównie w halach i wyposażone w cięgniki do podwieszania ładunków, które poruszają się po pomostach. Modele pomostowe lub natorowe są montowane pod sufitami hal.
 • Podwieszone – konstrukcja podobna do natorowych, ale wykorzystują tory jezdne podwieszane pod konstrukcją sufitu.
 • Bramowe – wykorzystywane głównie w pracach zewnętrznych, skonstruowane z pomostów umieszczonych na bocznych mostach łączących bramy.

W naszym Ośrodku prowadzimy szkolenia suwnice pozwalające na obsługiwanie urządzeń wszystkich typów. Podczas zajęć uczestnicy otrzymują przekrojową wiedzę dotyczącą konkretnych rodzajów urządzeń. Poniżej przedstawiamy rodzaje szkoleń, jakie oferujemy. Przypominamy, że różnią się one wymaganiami do podjęcia nauki.

Uprawnienia do obsługi suwnic podzielone są na dwie kategorie:

 • I S – obejmują suwnice, wciągniki oraz wciągarki w kategorii I W, które są sterowane z poziomu roboczego lub też z kabiny operatora, urządzenia z kategorii II S
 • II S – obejmują urządzenia sterowane z poziomu roboczego, wciągarki i wciągniki w kategorii II W oraz warsztatowe żurawie stacjonarne

Oferta

Jeżeli chodzi o kurs na suwnice cena w naszym Ośrodku zawsze jest zachęcająca. Ustalamy ją indywidualnie zależnie od liczby uczestników zajęć, a także jesteśmy otwarci na negocjacje. Standardowo zapraszamy na zajęcia do naszej siedziby w Warszawie oraz oddziałów znajdujących się na terenie kraju – w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej. Możemy również dojechać do Państwa na terenie całej Polski. Jesteśmy także w stanie zorganizować kursy suwnice z programem specjalnie dopasowanym do potrzeb uczestników oraz zleceniodawcy.

szkolenia na uprawnienia UDT

Tematyka szkoleń

Każdy kurs na suwnice w Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON jest przygotowany pod kątem merytorycznym przez profesjonalnych instruktorów oraz konsultowany ze specjalistami z Urzędu Dozoru Technicznego. Dbamy o jakość kształcenia, dlatego zajęcia prowadzone przez nas wyróżniają się zawsze kompleksowym ujęciem tematu oraz przy tym także są przystępne dla uczestników, dlatego dają optymalne efekty, przydając się nie tylko podczas zdawanie egzaminu na uprawnienia na suwnice, ale dodatkowo również w codziennej pracy każdego operatora urządzenia tego rodzaju.

Poniżej przedstawiamy ogólną tematykę prowadzonych przez nas szkoleń:

 • informacje dotyczące dozoru technicznego dla danej kategorii I S lub II S
 • informacje dotyczące określonych urządzeń – ich budowa oraz eksploatacja na stanowisku pracy
 • obowiązki operatora przed przystąpieniem do realizacji zadania
 • obowiązki operatora podczas wykonywania pracy
 • obowiązki operatora po zakończeniu pracy z urządzeniem
 • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku
 • zajęcia praktyczne – ćwiczenia na urządzeniach zależnie od wybranej kategorii I S lub II S

Dostępny w ODK ERGON kurs suwnice to zajęcia, które przygotowują uczestników całościowo do podejścia do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego, aby otrzymać zaświadczenia o możliwości pracy na stanowisku suwnicowego. Wybierając naszą ofertę, mają Państwo pewność, że przekazane informacje podczas zajęć będą przydatne podczas egzaminu i pomogą w uzyskaniu pozytywnej oceny. Mamy jeden z najwyższych współczynników zdawalności, dlatego egzamin na suwnice z nami mogą odbyć Państwo bez większych problemów i za pierwszym razem uzyskać odpowiednie uprawnienia.

Kurs suwnice – cena

Cena zajęć zależna jest od liczby uczestników. Jest ona ustalana indywidualnie wraz ze zleceniodawcą. W przypadku większych grup zapewniamy atrakcyjne rabaty. Prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania dokładnej wyceny usługi.

Aby wziąć udział w kursie, należy spełnić następujące wymagania:

 • ukończone 18 lat
 • dostarczenie orzeczenia specjalisty medycyny pracy o stanie zdrowia umożliwiającym pracę na stanowisku operatora
 • ukończona szkoła podstawowa na uprawnienia na suwnice II S oraz ukończona szkoła zawodowa w kierunku technicznym dla I S

Podstawa prawna do przeszkolenia

Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18. 07. 2001 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. nr 79 poz. 849).

Dzięki wybraniu naszej oferty mogą Państwo uzyskać odpowiednie uprawnienia suwnice dla urządzeń różnych typów. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie kształcenia, kompetentna kadra oraz ciągłe doskonalenie się powodują, że jesteśmy Ośrodkiem cieszącym się dużym powodzeniem wśród kursantów na terenie całej Polski. Jeżeli mają Państwo pytania związane z naszą ofertą, zawsze jesteśmy do dyspozycji – prosimy o skontaktowanie się z nami w celu omówienia szczegółów realizacji usługi, w tym uzyskania wyceny oraz zarezerwowania dogodnego terminu.

Zapraszamy Państwa serdecznie na kursy na suwnice do Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON!

Więcej informacji:

Budowa suwnic

Czynności zabronione

Czynności przygotowawcze

Po zakończeniu pracy

Kurs na Suwnice