Zdobywaj nowe kwalifikacje – kurs na spawacza

Szkolenie na spawacza to doskonała okazja dla osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności lub ulepszyć swoje już istniejące. Nasze kursy przygotowują nie tylko do egzaminu państwowego, ale również do pracy.

Nasi doświadczeni instruktorzy opierają szkolenia na nowoczesnych metodach nauczania i dbają, by atmosfera lekcji była zawsze miła. Kursy składają się z części teoretycznej, na której kursanci będą zdobywać wiedzę ogólną oraz część praktyczną, która skupia się na nabywaniu umiejętności praktycznych podczas spawania. Pomagamy przy wypełnieniu wszystkich formalności oraz przy doborze odpowiedniego terminu szkolenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń! 

Spawanie metalowej rury 

Program naszych szkoleń  

Szkolenia są przygotowane przez ekspertów, którzy pracują w zawodzie spawacza od lat. Każda z technik jest profesjonalnie przedstawiona i opisana. Szkolimy ze wszystkich metod spawania, by kursant miał szeroką wiedzę oraz duże umiejętności. Podczas części praktycznej nasza kadra pomaga uczestnikom kursu zdobyć płynność i pewność podczas pracy. Zaufały nam dziesiątki klientów, którzy świeżo po kursie znaleźli zatrudnienie w branży spawalniczej. Część teoretyczna szkolenia jest prowadzona poprzez ćwiczenia w parach i grupach oraz dyskusje.  

Podczas części teoretycznej kursanci zdobędą wiedzę z zakresu:  

 • informacji dotyczących regulacji,  
 • budowy poszczególnych elementów wykorzystywanych w pracy spawacza, 
 • wszystkich metod spawania, 
 • zastosowanie poszczególnych metod spawania. 

Miejsce szkoleń  

Szkolenia odbywają się w siedzibie naszego ośrodka szkoleniowego lub w siedzibie klienta. Dla firm oraz grup zorganizowanych przygotowaliśmy specjalne kursy z części teoretycznej online prowadzone w czasie rzeczywistym. Część praktyczna jest zawsze prowadzona w hali ćwiczeniowej należącej do siedziby. 

zgrzewanie metalowej rury

Jaki jest cel naszych szkoleń?  

Celem naszych kursów na uprawnienia spawalnicze jest kompleksowe i rzetelne przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie spawacza w Polsce i Unii Europejskiej. Podczas szkoleń kursanci dowiedzą się o zastosowaniach najnowocześniejszych metod spawania, ucząc się na profesjonalnych maszynach. Nasz kurs jest dedykowany osobom chcącym rozpocząć karierę jako spawacz. Na szkolenia zapraszamy również osoby, które posiadają książeczkę spawacza, by mogły zaktualizować swoją wiedzę i umiejętności.  

Jakie są wymagania do przystąpienia do kursu i egzaminu?  

 • ukończone 18 lat,  
 • wykształcenie co najmniej podstawowe,  
 • zaświadczenie lekarskie o odpowiednim stanie zdrowia do pracy spawacza. 

Egzamin  

Po ukończeniu kursu każdy uczeń zdaje egzamin teoretyczny i praktyczny. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku z obu części egzaminu, kandydaci otrzymują książeczkę spawacza lub wpis do posiadanej książeczki sygnowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz certyfikat EN 287 – 1. Posiadamy również egzaminy, które kończą się otrzymaniem certyfikatu spawacza UDT, TUV lub DNV.  

Wszystko co powinieneś wiedzieć o spawaniu  

Spawanie to inaczej łączenie materiałów topliwych – głównie metali i ich stopów. Proces ten odbywa się poprzez stopienie brzegów łączonych elementów. Wyróżniamy takie metody spawania takie jak:  

spawanie MIG/MAG
 • spawanie gazowe, 
 • spawanie elektrodą otuloną, 
 • spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie z gazów, 
 • spawanie MIG/MAG, 
 • spawanie krytym łukiem,  
 • spawanie w osłonie gazowej.  

Szkolimy ze wszystkich metod spawania mając na uwadze kompleksowe przygotowanie przyszłych spawaczy do pracy. Profesjonalna wiedza dotycząca wszystkich technik spawania zapewnia szybkie zatrudnienie ze względu na uniwersalne i rzadkie umiejętności. Zawód spawacza jest pożądany na rynku pracy.  

Oferta szkoleń i serwisu  

W naszej ofercie są dostępne również inne szkolenia na urządzenia transportu bliskiego oraz serwis urządzeń takich jak np.:  

 • suwnice, 
 • dźwigi, 
 • żurawie,  
 • ładowarki teleskopowe,  
 • wózki widłowe,  
 • podesty ruchome.  

Serwisujemy wszystkie rodzaje spawarek oraz pomagamy w wyborze producentów tych urządzeń! 

Serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolenia!  

Pytania i odpowiedzi

Jakie są metody spawania?

Wyróżniamy metody spawania takie jak: gazowe, elektrodą otuloną, elektrodą nietopliwą w osłonie z gazów, MIG/MAG, spawanie krytym łukiem, spawanie w osłonie gazowej.

Gdzie obywają się szkolenia?

Szkolenia odbywają się w naszych ośrodkach szkoleniowych znajdujących się w większych miastach na terenie Polski lub w siedzibie klienta.

Jaki jest program szkoleń?

Nasze szkolenia dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej kursanci zdobywają wiedzę z zakresu budowy spawarek, zastosowań konkretnych metod spawania czy informacji o regulacjach prawnych.