Zapraszamy do Ośrodka KURSO na szkolenie zawodowe z montażu połączeń kołnierzowych. Doświadczona kadra, najnowszy sprzęt oraz program edukacyjny, ogólnopolski zasięg działalności – to jedynie kilka czynników wyróżniających nas wśród konkurencji. Jeśli interesuje Cię tematyka łączenia rur wysokiego ciśnienia, z przyjemnością pomożemy Ci w rozwinięciu wiedzy i zdobyciu koniecznych uprawnień, ważnych na terenie całej unii europejskiej

kołnierz współosiowy

CO TO JEST? NA CZYM POLEGA?

Połączenie kołnierzowe to dwa przeciwległe kołnierze współosiowe złączone co najmniej czterema śrubami. Z reguły pomiędzy nimi znajduje się uszczelka, ale zdarzają się od tej reguły wyjątki.

Są one z natury rozłączne, a ponieważ stanowią bardzo ważny element każdego urządzenia ciśnieniowego i/lub instalacji muszą być montowane przez certyfikowany personel – Zgodnie z wymaganiami PED – Europejskiej Dyrektywy Ciśnieniowej, oraz wg. rozporządzenia UDT – PN-EN 1591-4.

TEMATYKA SZKOLENIA:

O czym dowiesz się na naszym kursie? Na wstępie na pewno podstaw, czyli kwestii związanych z bezpieczeństwem. BHP, rozpoznawanie usterek oraz ich przyczyn, przygotowanie powierzchni uszczelniającej. Zdrowie i życie uczestników to nasz absolutny priorytet.

Następnie teoria. Jakie typy połączeń kołnierzowych wyróżniamy? Jakie uszczelek? Jaka relacja występuje pomiędzy przedłużeniem śruby, obciążeniem śruby i naprężeniem uszczelki? Czym różnią się stosowane obciążenia połączeń od tych szczątkowych? Co wywołuje utratę obciążenia połączenia? Jakie ten fakt niesie za sobą następstwa? Funkcjonalność uszczelek – co powinieneś o niej wiedzieć?

Gdy już poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań przejdziemy do utrwalania ich poprzez praktyczne ćwiczenia.

mapa polski z zaznaczonymi ośrodkami kurso

CENA SZKOLENIA

KURSO przewiduje zestaw atrakcyjnych ulg i zniżek. Ceny ustalamy indywidualnie. W celu uzyskania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym doradcą

WYMAGANIA WSTĘPNE

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:

  • ukończone 18 lat
  • minimum podstawowe wykształcenie