Żurawie pływające – kurs na konserwatora
Konserwacja żurawi pływających – szkolenie zawodowe
Organizujemy kompleksowe kursy UTB na uprawnienia konserwatora i operatora żurawi pływających. Zapewniamy zajęcia, które prowadzi nasza wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Materiał jest przedstawiany w sposób zrozumiały, ale jednocześnie rzetelny. Pomagamy także w sprawach formalnych, a także indywidualnie ustalamy termin zarówno kursu, jak i egzaminu końcowego.
Co oferujemy?
Na naszych szkoleniach przedstawiamy niezbędną wiedzę do pracy jako konserwator żurawi pływających. Nasza kadra dydaktyczna chętnie odpowiada na każde pytanie. Nasi kursanci mogą więc liczyć na indywidualne podejście naszych szkoleniowców, względem każdego uczestnika szkolenia. Dodatkowo zapewniamy materiały szkoleniowe, dzięki którym kursanci z łatwością przyswoją sobie omawianą wiedzę i przygotują się do egzaminu państwowego.
Do tematów omawianych na wykładach należą:
- rodzaje i budowa żurawi,
- rodzaje zawiesi i pozostałych elementów żurawi,
- konserwacja żurawi pływających,
- charakterystyka pracy na stanowisku konserwatora,
- przepisy i regulacje prawne,
- PPOŻ i BHP.
Organizujemy także kursy na uprawnienia operatora żurawi pływających. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się szczegółów, skontaktuj się z nami.
Egzamin końcowy
Po przerobieniu całego materiału, kursanci przystępują do egzaminu państwowego, który nadzoruje komisja powołana przez Urząd Dozoru Technicznego. Jeśli uczestnik uzyska wymaganą liczbę punktów, otrzymuje dokumenty potwierdzające kwalifikacje i nadające uprawnienia niezbędne do pracy jako konserwator żurawi pływających. Takie zaświadczenie jest ważne 5 lat. Po tym czasie, należy odnowić swoje uprawnienia, aby dalej móc wykonywać zawód konserwatora. Dotyczy to również osób, które są operatorami żurawi pływających.
Wymagania dla kandydatów:
- ukończone 18 lat,
- brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku konserwatora (wymagane zaświadczenie lekarskie),
- minimum wykształcenie podstawowe.
Zawód konserwatora żurawi UDT
Konserwacja maszyny jest niezwykle istotna w jej użytkowaniu. Jest również niezbędna do tego, aby żurawie pozostawały w dobrym stanie i nie stanowiły zagrożenia dla pracowników ani dla osób znajdujących się wokół. Istotne jest to, aby zwracać uwagę nawet na najmniejsze uszkodzenia poszczególnych części urządzenia i w razie potrzeby naprawić lub wymienić zepsuty element. Konserwatorzy różnych maszyn UDT, w tym żurawi pływających, są i będą potrzebni, a nasz kurs przygotuje cię do wykonywania tak ważnej i znaczącej pracy.
Jeśli zapiszesz się na organizowany przez nas kurs na konserwatora żurawi pływających, możesz liczyć na:
- zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych fachowców, którzy czynnie pracują jako operatorzy i konserwatorzy,
- materiały szkoleniowe wraz z bazą przykładowych pytań egzaminacyjnych,
- pomoc przy załatwianiu formalności,
- indywidualne podejście do każdego kursanta,
- kawę, herbatę,
- miłą atmosferę.
Żurawie pływające – najważniejsze informacje
Żurawie pływające, inaczej dźwigi pływające, podlegają dozorowi technicznemu. Są to urządzenia przeznaczone do pracy na morzu, w portach czy stoczniach. Służą do transportu i przemieszczania ciężkich ładunków oraz towarów. Posiadają wysokie ramię, które przytwierdzone jest do stalowego podestu pływającego. Niektóre żurawie pływające posiadają własny napęd, natomiast istnieją też takie, które potrzebują holownika do tego, aby się przemieszczać. Istnieją dwa rodzaje dźwigów pływających:
- żuraw posiadający ramię stałe – jest prosty w obsłudze. Porusza się wyłącznie do przodu i do tyłu oraz poprzez opuszczanie i podnoszenie zawiesi. Jego podstawa jest przymocowana do platformy, więc aby przenieść ładunek na drugą stronę, operator musi przemieścić całą platformę;
- żuraw posiadający ramię obrotowe – może się obracać wokół własnej osi, a także posiada “pokład ładunkowy”, który służy przede wszystkim do układania i odkładania ładunków. Ten typ dźwigu jest trudniejszy w obsłudze, a jednocześnie bardzo funkcjonalny i praktyczny.
Szkolimy na konserwatora obu rodzajów żurawi pływających tak, aby kursanci potrafili skutecznie zająć się w przyszłości zarówno dźwigiem z ramieniem obrotowym, jak i z ramieniem stałym.
O nas
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, organizujemy kursy na uprawnienia operatora i konserwatora maszyn UDT. Nasze doświadczenie pomogło nam udoskonalić paragram nauczania oraz przystosować metody przekazywania wiedzy tak, aby kursanci wynieśli z wykładów jak najwięcej. Nasi pracownicy regularnie się doszkalają i zdobywają wiedzę na temat nowinek w branży oraz zmieniających się przepisów prawnych. Dzięki temu, możemy zagwarantować wysoki poziom nauczania, co oznacza bardzo dobre wyniki naszych kursantów z egzaminu państwowego.
Posiadamy szkolenia na uprawnienia konserwatora i operatora maszyn UDT:
- podnośników koszowych i nożycowych,
- ładowarek teleskopowych,
- suwnic,
- żurawi HDS,
- żurawi wieżowych,
- dźwigów,
- wózków widłowych.
Ponadto w naszej ofercie znajdą się usługi takie jak:
- przegląd,
- diagnostyka,
- konserwacja,
- audyt,
- modernizacja,
- usługa wynajęcia zastępczych maszyn (wózka widłowego oraz podnośnika nożycowego),
- możliwość sprawdzenia maszyny przed zakupem,
- serwis mobilny i stacjonarny maszyn np. podesty ruchome (podnośniki koszowe nożycowe), żurawie HDS, ładowarki teleskopowe, suwnice oraz wózki widłowe,
- sprzedaż używanych i nowych maszyn.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, bądź masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.
Pytania i odpowiedzi
Dla kogo jest kurs na konserwatora żurawi pływających?
W naszym kursie na konserwatora żurawi pływających mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat, posiadają wykształcenie minimum podstawowe, a także nie mają przeciwwskazań do tego typu pracy.
Jak długo są ważne uprawnienia na konserwatora żurawi pływających?
Uprawnienia na konserwatora żurawi pływających, które wydaje Urząd Dozoru Technicznego ważne są 5 lat. Po tym czasie należy je odnowić tak, aby w dalszym ciągu pracować na stanowisku konserwatora.
Jak wyglądają zajęcia na kursie konserwatora?
Wszystkie organizowane przez nas wykłady są prowadzone przez specjalistów, którzy pracują również jako operatorzy i konserwatorzy różnych maszyn UDT. Dodatkowo zapewniamy darmowe materiały szkoleniowe, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę. Zapisując się na nasz kurs, możesz liczyć na indywidualne podejście.
Jakie tematy są omawiane na kursie konserwatora?
Na naszym szkoleniu na konserwatora żurawi pływających dowiesz się m.in. jak zbudowane są poszczególne rodzaje żurawi, jak wygląda praca konserwatora, a także poznasz aktualnie obowiązujące przepisy prawne.