Konserwacja suwnicy specjalnego i ogólnego przeznaczenia –szkolenie 

suwnica w centrum logistycznym

Oferujemy szkolenia na uprawnienia UDT operatora suwnic. Zapewniamy zajęcia teoretyczne i praktyczne, które w całości są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Przygotowaliśmy bogaty program szkolenia, który sprawnie i profesjonalnie przygotuje cię do wykonywania obowiązków operatora suwnic. 

Program szkolenia 

Każdy kurs na konserwatora suwnicy jest przygotowany przez naszych instruktorów z dokładnością i zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami UDT. Szkolenie podzielone jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną.  

Kurs obejmuje informacje niezbędne do pracy na stanowisku konserwatora suwnicy.

Tymi tematami są: 

 • zasady BHP,  
 • budowa i eksploatacja urządzeń, 
 • mechanizmy i podzespoły suwnic, 
 • rodzaje zawiesi, 
 • plany konserwacyjne, 
 • obowiązki wymagane na stanowisku konserwatora suwnicy, 
 • dozór techniczny. 

Nasze szkolenie jest prowadzone na podstawie rozbudowanej teorii oraz zajęć praktycznych z użyciem maszyny. Podczas ćwiczeń, kursanci będą w stanie przełożyć swoją wiedzę teoretyczną na naukę umiejętności praktycznych, a także nauczyć się jak poprawnie oraz bezpiecznie naprawiać maszynę. Ta część odbywa się na placu ćwiczeniowym. 

Egzamin państwowy  

Egzamin dzieli się na część teoretyczną, w której kursanci są zobowiązani podejść do testu, natomiast w części praktycznej muszą przedstawić przed komisją swoje kompetencje. Jeśli wynik egzaminu będzie pozytywny, uczestnik uzyskuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na konserwatora suwnic oraz uprawnienia pozwalające na pracę przy ich obsłudze. 

duża suwnica na zewnątrz

Charakterystyka suwnic 

Suwnice są rodzajem urządzeń dźwigowo-transportowych, które pracują w ruchu przerywanym. Suwnica zbudowana jest z części nośnej (tzw. mostu) poruszającej się po torach oraz wciągnika lub wciągarki, która przejeżdża po moście przenosząc ładunki w pionie albo poziomie.  

Suwnice głównie są wykorzystywane w branży budowlanej i przemysłowej. Są maszynami umożliwiającymi sprawny i efektywny transport bliski w obrębie placu budowy lub zakładu przemysłowego. Zakres wciągnika lub wciągarki powoduje, że przestrzeń przenoszenia ładunków jest ograniczona.  

Suwnice są urządzeniami, które wymagają regularnych przeglądów, a w razie potrzeby, napraw i konserwacji. Warto zwrócić uwagę na konieczność wykonywania badań i pomiarów elektrycznych oraz sporządzania protokołów wymaganych przez Urząd Dozoru Technicznego. Warto także stale monitorować poziom zużycia resursu maszyny i jego mechanizmów. 

Wymagania dla kandydatów 

Szkolenie jest przygotowane dla osób, które mają chęci na pogłębienie swojej wiedzy, poszerzenie kompetencji zawodowych i uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych. Dzięki naszemu szkoleniu, jesteś w stanie zdobyć lepszą pracę dającą ci atrakcyjne zarobki. Musisz jednak spełnić kilka warunków. 

Aby móc wziąć udział w kursie, trzeba spełniać następujące wymagania: 

 • ukończenie 18. roku życia, 
 • posiadanie orzeczenia lekarskiego z brakiem przeciwwskazań do pracy przy obsłudze suwnicy, 
 • posiadanie minimum wykształcenia podstawowego/gimnazjalnego. 
suwnica z hakiem

Pozostałe usługi

 • szkolenia BHP, 
 • kursy na operatora i konserwatora maszyn UDT, 
 • serwis mobilny i stacjonarny m.in. podestów ruchomych (wszystkich rodzajów, również podnośników koszowych i nożycowych), ładowarek teleskopowych, suwnic, układnic magazynowych oraz wózków widłowych, 
 • możliwość wypożyczenia wózka widłowego lub podestu nożycowego, 
 • możliwość wypróbowania maszyny przed zakupem, 
 • konserwacja, modernizacja, audyt urządzeń UDT. 

Jesteśmy firmą prowadzącą współpracę tak, aby każda ze stron była zadowolona, dlatego czas trwania kursu jest opracowywany indywidualnie, zgodnie z potrzebami kursantów. Terminy zajęć klient uzgadnia samodzielnie z instruktorem.  

Jeśli mają Państwo więcej pytań z chęcią na nie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu. 

Pytania i odpowiedzi

Jaka jest tematyka szkolenia na konserwatora suwnic?

Na kursie na uprawnienia konserwatora suwnic, kursanci zdobywają wiedzę m.in. na temat budowy i działania urządzeń, typów zawiesi, obowiązków konserwatora oraz ich pracy praktycznej.

Ile trwa kurs na konserwatora suwnic?

Czas trwania kursu na konserwatora suwnic w naszej firmie jest różny i często zależny od umówienia się indywidualnego z kursantem. W tym celu zapraszamy do kontaktu.