Nasz ośrodek zajmuje się organizacją kursów na transportery kontenerów i palet, które wykorzystywane są powszechnie na portach lotniczych w celu przewozu ładunków – bagaży, palet, kontenerów, a także ładunków innego rodzaju, w tym nietypowych i wymagających odpowiedniego przygotowania i zaplecza.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Transportery kontenerów i palet wykorzystywane na portach lotniczych mają postać mobilnych podnośników nożycowych – są to przede wszystkim lotniskowe podnośniki typu high loader z napędami spalinowymi lub elektrycznymi, a także lotniskowe podnośniki typu cargo – służą one do manipulacji palet i kontenerów do i z magazynu, regałów, z wózków, hi-loader’ów. Są one dopasowane do transportu jednostek ULD (unit load device) na kontenery oraz palety i są one produkowane w szerokiej gamie wariantów technicznych. Do prac wykorzystuje się również pojazdy takie jak elektryczne lotniskowe ciągniki bagażowe oraz ciągniki z silnikami Diesla.

Pracownicy obsługujący transportery kontenerów oraz palet muszą posiadać wiedzę oraz umiejętności dotyczące manipulacji ładunkami. Główne zagrożenia związane z nieodpowiednią obsługą sprzętów związane są z niedopasowaniem do nich właściwych metod manipulacji oraz nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Niektóre ładunki, na przykład samochody, wymagają szczególnej dbałości o dobór odpowiednich środków. W przeciwnym przypadku istnieje ryzyko uszkodzenia nie tylko samego ładunku, ale również urządzeń transportowych oraz samolotu.

Organizowane przez nas szkolenia dla personelu lotniczego obejmują szeroki zakres wiedzy i umiejętności dotyczących obsługi transporterów oraz związanych z nimi zasad bezpieczeństwa. Nasze zajęcia uwzględniają aktualne przepisy i praktykę w tym zakresie, opierając się na szerokim doświadczeniu naszych instruktorów w dziedzinie GSE (Ground Support Equipment) – urządzeń i sprzętu do obsługi naziemnej statków powietrznych.

Prowadzony przez nas kurs obsługi tego rodzaju urządzeń to kompleksowe przygotowanie dla każdego pracownika portu lotniczego, a także osób chcących uzyskać zatrudnienie w charakterze personelu lotniczego naziemnego. Organizujemy szkolenia dla portów lotniczych – dla grup zorganizowanych, a także dla osób zainteresowanych uzyskaniem kompetencji w tym kierunku.

Zapraszamy do bliższego skorzystania z naszych usług szkoleniowych!