W Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON prowadzimy Kurs für mobile Plattformen, który przeznaczony jest dla pracowników chcących otrzymać Anrechte UDT. Na budowach oraz przy pracach montażowych coraz częściej używane są podesty ruchome, szkolenia są niezbędne do tego, aby móc je obsługiwać profesjonalnie. W naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo kursy na podesty ruchome w kategorii I P oraz II P w tym: masztowe oraz podesty ruchome przejezdne: wolnobieżne i przewoźne samojezdne, podnośniki koszowe i podnośniki nożycowe. Pozwalają one uzyskać niezbędne uprawnienia do pracy z wszystkimi typami tych urządzeń.

Prowadzone przez nasz Ośrodek szkolenia obejmują szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktykę. Każdy kurs na podesty ruchome jest podzielony na działy, które włączają szczegółowe informacje na temat stanowiska roboczego i przepisów GESUNDHEIT UND SICHERHEIT oraz przepisów dozoru technicznego, budowy, konserwacji i obsługi urządzenia. Po zakończeniu zajęć można podejść do egzaminu UDT, aby uzyskać uprawnienia na podesty ruchome.

Arten von Ansprüchen

Prowadzone przez nas szkolenia pomagają w zdobyciu następujących uprawnień UDT:

Uprawnienia kat. I P:

  • przejezdne wolnobieżne (podnośniki nożycowe)
Kurs für mobile Plattformen
Ergon stationäre mobile Plattformen
Ergon Warschau
Scherenarbeitsbühnen und Hubarbeitsbühnen
  • samojezdne (podnośniki koszowe)
  • przewoźne (pająki podczepiane pod samochód)
Bahnsteigausbildung - Kat. I P
Kurse für UDT-Qualifikationen
Ergon Warschau

Uprawnienia kat. II P:

  • wiszące
  • stacjonarne
  • masztowe
Ergon Schulungen und Kurse

Anmeldung

Podesty ruchome zaliczane są do kategorii urządzeń dźwignicowych. Są one przeznaczone do podnoszenia materiałów oraz osób na daną wysokość przy użyciu platformy albo gondoli, które zawieszone są na cięgniku albo podnoszone są na dźwigniku. Podesty dzielimy na stacjonarne (znajdujące się w jednym punkcie) oraz samobieżne (poruszające się, na przykład przyczepione do samochodu). Wszystkie typy urządzeń podlegają dozorowi technicznemu.

Urządzenie podest ruchomy wykorzystuje się przede wszystkim podczas prac budowlanych, prac wykończeniowych, instalacyjnych, dekoratorskich na wysokościach. Także znajdują zastosowanie w branży reklamowej, przy pracach czystościowych oraz wielu innych dziedzinach, gdy potrzebne jest wzniesienie pracownika, wyposażenia bądź materiału na daną wysokość. W użyciu są różne podesty ruchome, uprawnienia są potrzebne na każdy typ urządzenia.

Zweck der Ausbildung

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które zakończyły 18 lat, posiadają co najmniej podstawowe wykształcenie oraz nie mają przeciwwskazań lekarskich co do pracy na stanowisku operatora.

Szkolenie na podesty ruchome upoważnia pracownika do obsługi urządzenia na bazie zdobytej przez niego wiedzy oraz umiejętności zgodnych z daną kategorią uprawnień w stopniu gwarantującym bezpieczną eksploatację. Zajęcia przygotowują do egzaminu UDT, po którego pozytywnym zdaniu można otrzymać uprawnienia do obsługi urządzenia.

Zapraszamy do skorzystania z oferty, kursy prowadzone są regularnie, mogą być również zrealizowane we wskazanym przez zleceniodawcę miejscu i terminie. Dajemy możliwość negocjacji cen. Zachęcamy do zdobywania kwalifikacji z naszym Ośrodkiem!

 

Weitere Informationen:

Gebote und Verbote

 

Arbeiten in der Nähe von Stromleitungen

 

Sicherheit

 

Vorbereitung der Oberfläche

 

Sicherheit bei der Baumpflege

 

Ausbildung für mobile Plattformen