przecinacz termiczny

Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących zdobyć kwalifikacje do pracy jako ręczny przecinacz termiczny. Ponieważ zapotrzebowanie na pracowników kwalifikujących się umiejętnością cięcia i spawania wciąż rośnie, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i przekazujemy wiedzę w przystępny i bardzo wydajny sposób. Oferowany kurs zapewnia praktyczne i teoretyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. W trakcie szkolenia stawiamy na kompleksowe podnoszenie kwalifikacji naszych kursantów. Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym oraz sprawdzeniem umiejętności praktycznych przez komisję egzaminacyjną. 

Мета тренінгу 

Uczestnicy zapoznają się z budową i obsługą palników plazmowych i acetylenowo–tlenowych, przepisami Здоров'я і безпека podczas pracy z gazami technicznymi, metodami cięcia po wyznaczonych liniach, wypalaniem otworów czy cięcia rur i profili stalowych. Nasz kurs zapewnia przygotowanie uczestników do wykonywania praktycznych czynności związanych z rozdzielaniem różnego rodzaju materiałów.   

Знання, отримані під час навчання 

Пропонує ОДК ЕРГОН курс дозволяє: 

 • zdobycie kompetencji w zakresie przecinania palnikiem acetylenowo–tlenowym oraz plazmowym, 
 • uzyskanie zaświadczenia zgodnego z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. Nr 40, poz. 470), 
 • rozpoczęcie pracy na stanowisku ręcznego przecinacza termicznego. 

Під час теоретичних занять ви дізнаєтесь про: 

 • podstawami materiałoznawstwa, 
 • technikami i technologiami cięcia metali, 
 • rodzajami wykorzystywanych gazów, 
 • budową palników, 
 • poprawną regulacją płomienia, 
 • wymaganiami jakościowymi względem eksploatowanych materiałów, 
 • zasadami BHP na stanowisku pracy. 

Zajęcia praktyczne umożliwią Ci ćwiczenie: 

 • obsługi palnika gazowego i plazmowego, 
 • cięcia blach po wyznaczonych liniach, 
 • wypalania otworów, 
 • cięcia rur oraz profili stalowych. 
podstawy materiałoznawstwa

Do kogo kierowane jest szkolenie cięcia palnikiem plazmowym i acetylenowo–tlenowym? 

Oferowane przez ERGON szkolenie dedykowane jest osobom, które chcą zapoznać się z podstawami użycia palników plazmowych i oksyacetylenowych oraz dla tych, których praca wymaga znajomości przeprowadzania procesu cięcia materiałów. Kurs kierujemy do: 

 • osób prywatnych oraz pracowników, 
 • pracowników zawodów pokrewnych takich jak ślusarz, mechanik, pracownik utrzymania. 

Kurs cięcia plazmowego i acetylenowo–tlenowego przeznaczony jest dla osób, które: 

 • ukończyły 18 lat, 
 • ukończyły przynajmniej szkołę podstawową, 
 • nie mają przeciwwskazań lekarskich do pracy na tym stanowisku. 

Що таке плазмове різання? 

Під час плазмової обробки металу частинки металу розплавляються та викидаються з різального зазору за допомогою електричної дуги. На ефективність цього виду різання впливає висока енергія дуги. Потік стисненого газу протікає через електричну дугу, потім відбувається його іонізація - так утворюється плазма, також відома як четвертий стан речовини. Використання цієї техніки не вимагає роботи, пов’язаної з підготовкою матеріалу, тому можна вирізати забруднені, пофарбовані або іржаві елементи. Відповідний підбір пропорцій використовуваних плазмових газів дозволяє отримати якісну поверхню різу з практично нульовою окалиною. 

Переваги Недоліки 
prędkość cięcia, 
szybkie przebijanie oraz brak potrzeby podgrzewania, 
małe odkształcenia cieplne, 
mała szczelina cięcia oraz wysoka jakość powierzchni. 
silne promieniowanie UV, 
emitowanie dużej ilości gazów oraz szkodliwych dymów, 
duży hałas, 
zmiany w strefie cięcia. 

Jak wygląda cięcie acetylenowo–tlenowe? 

Palniki acetylenowo–tlenowe wykorzystują metodę cięcia gazowego, doprowadzając materiał do temperatury, w której następuje proces spalenia i ulotnienia się go w postaci tlenku metalu. Używanie tego rodzaju palnika jest szczególnie pomocne w procesie rozdzielania metali niskostopowych oraz niskowęglowych. Chociaż możemy spotkać palniki wykorzystujące propan–butan, to szybsze osiąganie wysokich temperatur przemawia za wyborem acetylenu. Cięcie acetylenowo–tlenowe nazywane również oksyacetylenowym nadaje się do materiałów takich jak ołów, aluminium, srebro, cyna, stal, miedź czy cynk oraz umożliwia rozdzielanie stali nawet o grubości 3 cm. Gaz nie nadaje się jednak do rozdzielania bardzo cienkich materiałów, niemożliwa jest praca na materiałach o grubości poniżej 3 mm. 

Переваги Недоліки 
szeroki zakres grubości cięcia, 
wysoka jakość cięcia grubych materiałów, 
możliwość cięcia pod różnymi kątami. 
szeroka strefa wpływu ciepła, 
długi czas przebijania przez materiał, 
niewielka prędkość pracy, 
brak możliwości cięcia stali wysokostopowych oraz z dużą zawartością węgla. 
gruby materiał

Місце навчання 

Szkolenia organizowane przez ERGON odbywają się na terenie całej Polski. Oferujemy również szkolenia w formie zamkniętej, które odbywają się w dogodnym dla klienta miejscu po uprzednim uzgodnieniu. 

Ціна 

Szkolenia w ERGON gwarantują profesjonalne podejście oraz atrakcyjne ceny. Dla większych grup przewidzieliśmy obiecujące rabaty. W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.   

Переваги курсу ручного термічного різання 

Тільки професійно проведений процес різання або термічного зварювання може усунути або зменшити ризики, які виникають під час поділу матеріалу. Завершення нашого навчання дає необхідні знання, необхідні для самостійного плазмового або киснево-ацетиленового різання. 

Тренінг ERGON