Які вимоги до роботодавців у сфері охорони праці?

Законодавство зобов'язує роботодавця забезпечувати безпечні та гігієнічні умови праці для осіб, які працюють за наймом, а також організовувати для них навчання з питань охорони праці та техніки безпеки. Це унормовано наказом Міністра економіки та праці від 27 липня 2004 року. У ньому міститься детальна інформація, якої слід дотримуватися, зокрема:

  • принципи освіти
  • обсяг навчання
  • зміст - чого він стосується
  • вимоги до виконання навчальної програми
  • подача
  • обумовленість можливості звільнення працівників від певних видів навчання

З якою метою проводиться навчання?

  • Усунення ризиків
  • Охорона здоров'я та життя працівників
  • Забезпечення безпечних умов праці

Інструктор навчає людей надавати першу медичну допомогу

Під час навчання з питань охорони праці працівник зобов'язаний:

  • ознайомитися з нормами і правилами охорони праці та техніки безпеки
  • участь у семінарах-практикумах
  • взяти участь в інструктажі
  • відповідати вимогам іспитів з перевірки набутих знань

 Хто повинен проходити курси з охорони праці?

  • роботодавець
  • будь-який працівник, незалежно від посади
  • учні
  • особи за цивільно-правовими договорами (роботодавець може вимагати від таких осіб проходження навчання за свій рахунок)
  • та учнів

Кому не потрібно проходити навчання?

  • у разі первинного навчання з питань охорони праці - працівник, який працював на ідентичній посаді до укладення нового трудового договору з тим самим роботодавцем,
  • у разі проходження періодичного навчання з питань охорони праці - особи, звільнені від нього згідно з чинними нормативно-правовими актами

Чи потрібно за це платити?

Власник підприємства зобов'язаний оплачувати навчання своїх працівників, з якими укладено трудові договори. Крім того, час, витрачений на навчання з питань охорони праці, включається до загального робочого часу.

Які види навчання існують?

  • Первинний інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності
  • Періодичне навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності

Можливі форми проведення навчання (без зазначення типу навчання):

  • Семінар - триває не менше 4 годин.
  • Інструктаж - найшвидший спосіб навчання, який зазвичай займає не менше 1,5 годин
  • Самостійне навчання - на основі матеріалів, наданих організатором. Використовуючи, наприклад, Інтернет, пошту, можна проконсультуватися з людьми, які є кваліфікованими лекторами.

Хто може провести загальний інструктаж?

  • призначену особу в компанії, яка володіє сучасними знаннями з даного питання та має відповідний сертифікат
  • офіцер з безпеки
  • роботодавець

Виконується робота по підготовці кадрів:

  • менеджер
  • власник
  • інструктори
  • викладачі

Що повинен виконувати інструктор, щоб навчати людей?

Мають широкі знання предмету та необхідний досвід. Належна кваліфікація викладачів, що забезпечить правильну реалізацію навчального плану, буде дуже корисною.

Для кого організовується інструктаж на робочому місці? 

  1. студент, який проходить виробничу практику, та студент, який проходить стажування.
  2. працівник, який зайнятий на робочому місці або іншій посаді, де він зазнає впливу шкідливих (небезпечних або важких) факторів.
  3. працівник переводиться на посаду, передбачену пунктом 2.

 Що потрібно знати, працюючи на кількох посадах?

Якщо Ви працюєте на різних посадах в компанії, Вам потрібно лише повторити інструктаж. Періодичне навчання охоплює зміни, що впроваджуються в компанії, наприклад, технологічні зміни. Тематика та цикл навчання мають бути адаптовані до обсягу запроваджених змін.

Збірний пункт евакуації роти

Хто зобов'язаний проходити періодичні курси з охорони праці?

На підставі статті 2375 Закон від 26 червня 1974 року. - Кодекс законів про працю (Законодавчий вісник 1998 р., № 21, поз. 94, зі змінами та доповненнями).

  • роботодавці
  • менеджери
  • особи, які працюють на посадах:
  • працівники
    інженерно-технічний
  • адміністрація та офіс
  • у службі охорони праці та інших особах, які виконують завдання служби
  • не зазначені, якщо характер роботи пов'язаний із впливом факторів, які є шкідливими для здоров'я, небезпечними чи важкими
  • відповідальний за охорону праці та безпеку на виробництві

Хто може бути звільнений від них?

  • Особа, яка надає актуальну довідку про те, що вона пройшла необхідне періодичне навчання в іншого роботодавця протягом цього періоду.
  • Працівник, який пройшов періодичне навчання, що належить до іншої професійної групи, якщо тематика навчальної програми сумісна з новою роботою на робочому місці.

Яка конкретна мета проведення курсів?

  1. Знання нормативно-правових актів з охорони праці в обсязі, необхідному для виконання робіт на робочому місці та на конкретній робочій посаді, виконання обов'язків та відповідальності з охорони праці.
  2. Дізнатися, які фактори навколишнього середовища можуть призвести до ризиків для безпеки та здоров'я та як їм протидіяти.
  3. Вміння працювати безпечно для себе та оточуючих. Діяти у складних ситуаціях, надавати необхідну допомогу постраждалим.
  4. Вирішення надзвичайних ситуацій та надання допомоги людині, яка потрапила в аварію.

Пам'ятайте, що роботодавець повинен визначити, коли буде проходити навчання і скільки воно триватиме. Цьому повинні передувати консультації з працівниками (їх представниками) щодо періодичності, а також тривалості навчання з урахуванням умов, пов'язаних з їх посадою.

Хто може бути організатором періодичного курсу?

Зазвичай це роботодавець або одна з наступних організаційних одиниць:

  • об'єднання, в статуті якого згадується діяльність, пов'язана з охороною здоров'я та безпекою праці
  • заклад підвищення кваліфікації та практичної освіти
  • центр підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів
  • середня або вища школа
  • науковий склад
  • науково-дослідний підрозділ
  • юридична або фізична особа, яка провадить освітню діяльність відповідно до правил здійснення господарської діяльності. Лише у випадку проведення навчання з охорони праці структурним підрозділом.

Основні обов'язки роботодавців щодо організації періодичного навчання.

Роботодавці та інші особи, відповідальні за працівників, у тому числі майстри, бригадири та контролери, зобов'язані проходити первинне навчання протягом шести місяців з дня початку роботи на цій посаді. Для інших посад - до 12 місяців.

Хто може проводити періодичне навчання роботодавців, інструкторів та лекторів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності - та його послуги?

Це структурні підрозділи, які проводять заходи з навчання з питань охорони праці.

Що має бути в плані періодичної підготовки з охорони праці (незалежно від аудиторії)?

  • обов'язки роботодавця всередині компанії
  • кастомізація
  • технічне завдання
  • детальні теми
  • форма реалізації
  • тривалість

Вся інформація викладена у додатку до Наказу Міністра економіки та праці у сфері охорони праці та промислової безпеки.